top of page

Mustafa Şen

1984 kışında İstanbul'da doğdum. Makedonya göçmeni bir ailenin evladıyım. yeni milenyumda 3d ile hobi olarak tanıştım. 2007 yılında ilk medya deneyimimi TV5 kanalında yaşadım. Bir buçuk sene kadar sudan çıkmış balık gibi kıvrandım. O dönemki şefim Ercan Tüfekçi'den televizyonculuğa dair bir çok temel bilgiyi edindim. Allah selamet versin.

 

Sonrasında kariyerimi şekillendiren tvnet kanalına transfer oldum.  Şenol Kazancı isimli pamık gibi bir GYY'nin, Muharrem Toğrul isimli zalım bir Sanat Yönetmeni'nin altında üç dört yıl çalıştım. Kendisinin artistik gözü, mânâ yüklü bakışları ve zorbalıklarıyla işin sanat yönüne dair çok şey öğrendim. Son yıllarımızı Play Station oynayarak geçirdik. Onlara da Allah selamet versin.

 

Gözümüzü para bürüdüğünde, tvnetten beri beraber yürüdüğümüz çocukluk arkadaşım Ömer Küçük ile kurulma aşamasında olan ahaber'e transfer olduk. Ahaber'i kurup yayına saldıktan hemen sonra disiplinsizlik sebebiyle kovuldum. O zamanki şef Levent Coşkun'a teşekkürlerimi iletiyorum. Ömer ahaber'de kaldı. 

İbrahim Karagül yönetimine geçen tvnet'e dönüş yaptım. İki sene kadar Sanat Yönetmenliği görevini icra ettim. Tvnet çalışanı olduğumuz halde reklam ajansı gibi çalışmaya başlayıp dışarıdan garip alakasız işler gelmeye başlayınca anlaşmazlık yaşadık ve kanaldan çıkarıldım. Tazminatlarımı alabildim. Ömer hala ahaber'deydi.

Akabinde ortağım Enes Şimşek ile Bayrampaşa'da kendi animasyon stüdyomuzu kurduk. Fena para kazanmadık. Fakat asosyalleştik. 

 

Aradan geçen zamanda eski dostumuz İsmail Halis tvnet'te Program Müdürlüğü görevine getirildi. Kendisinin vesileyle tvnet'ten tekrar gelen teklifi geri çevirmeyip Süleyman Demirel yöntemini tecrübe ettim. Bir sene kadar yine Sanat Yönetmenliği görevini icra ettim. İbrahim Karagül yönetimi tarafından disiplinsizlik nedeniyle kovuldum. Takdirini ve paragraf bağlantılarını size bırakıyorum. Ömer haberde. ahaberde...

Sonrasında TRT World kanalına üç dört kere iş görüşmesine gittim. 7-8 kere giden arkadaşlarım olduğu için kendimi şanslılardan sayıyorum.

TRT Arabi kanalında bir seneye yakın Creative Lead olarak harici danışmanlık yaptım. Devlet tahakkümü ve işlemeyen bürokrasiye karşı savaş başlatma niyetimiz olmadığı için Creative Yönetimi olarak geri çekilme kararı aldık. Hala arada TRT Arabi izlemekteyim ve değişen hiçbir şey göremiyorum. Muhtemelen bunu okuduğunuz an için de bu durum geçerlidir. 

Tamamen kendi animasyon ofisime odaklandım. Türkiye'nin, alanında en yetenekli dostlarımızla Alpha Studios çatısı altında reklam, prodüksiyon, vfx çalışmalarına devam ediyoruz. Ömer taht oyunlarına dayanamadı, o da artık Alpha Studios'un bir kahramanı.

Yerel, ulusal, global tv kanallarına branding çalışmaları yaptık. Yapıyoruz. Türkiye'de çeşitli şirketlere, STK'lara, Cumhurbaşkanlığı ve çeşitli devlet birimlerine, İstanbul Büyükşehir Belediyesine reklam, tanıtım, infografik vesair çeşitlerde işler yaptık, klipler, belgeseller, kısa filmler çektik. Detaylı portfolyomuza iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 
 

3D Studio Max, Cinema 4D, After Effects, Photoshop, DaVinci Resolve kullanırım.

 

Hobi olarak müzik yaparım. DAW tercihim Ableton Live'dır. Bunun yanında Propellerheads Reason ve Cubase'de kullanırım. Fırsat bulduğumda şehirden kaçıp Astrofotografi ile uğraşırım. 

Evli ve üç çocuk babası değilim. İngilizce'de aklınızı alırım. Biraz Arapça, ondan daha da az Japonca bilirim. İktisat mezunuyum. Yani meslekte alaylıyım. Akıllı olun. 

Selametle kalın. 

profile.jpg
bottom of page